Video HW

Audio hovory přes klienty instalované v PC je často možné rozšířit i o přenos videa. K tomu je samozřejmě zapotřebí kamery, kterou je možné k PC připojit přes různá rozhraní. Například to může být přes:

  • USB
  • FireWire
  • přes grabovací kartu

Logitech Quickcam Pro 4000 a for Notebooks Pro

Nejednodušší a nejlevnější možností je jsou USB kamery. Kvalitní a často používaná USB kamerou je Logitech Quickcam Pro 4000 a její verze pro notebooky Quickcam for Notebooks Pro. V linuxu lze tyto kamery provozovat s modulem PWC, který je v současných jádrech 2.6.x obsažen. Pokud ve Vašem jádře není, naleznete ho na stránkách projektu PWC. Zajímavý návod včetně instalace balíčku Motion nalezne na stránkách Urse Kradolfera ETHZ
Logitech Quickcam Pro 4000swahw:qcnbpro.jpg

Logitech Quickcam Pro 5000, Fusion a novější for Notebooks Pro

Inovaci typu 4000 přinesla nový model 5000 a model Fusion. Více na webu Logitechu. V linuxu už tyto kamery nemají podporu v PWC ale v novém projektu Linux UVC. Modul byl uspěšně otestován ve Fedora Core 5 s kamerou Fusion.
Logitech Quickcam Pro 5000 Logitech Quickcam Fusion Logitech Quickcam for Notebooks Pro (nová)

Logitech Quickcam Pro 9000

Asi nejlepší kamerou je momentálně (konec roku 2008) Quickcam 9000 od Logotechu. Pokud uvažuje te o nákupu USB kamery, je to podle nás první volba. Co se týče podpory v linuxu používa také uvc driver, který je už obsažen v jádře.

Sony EVI-D70

Elegantní PTZ (Pan Tilt Zoom) kamera SONY s VISCA™ ovládáním, která se připoju na na grabovací karu v PC.
SONY EVI-D70

SONY EVI-D70 , SONY Europe
libVISCA knihovna pro Linux
Coriander Linux GUI k řízení kamer přes IEEE1394

cs/swahw/video.txt · Poslední úprava: 2008/11/07 17:53 autor: janru@cesnet.cz
Creative Commons License Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0